4 Tipy co dělat při nepříjemných projevech Stresu

Co jsou nepříjemné projevy stresu?

Svírá se Vám hrdlo i žaludek. Zrychluje se tep a nemůžete se nadechnout. Návaly stresu a úzkosti nejsou nic příjemného. Takovéto stavy se ale dají díky pár trikům mírnit!

Každý máme toleranci stresu malinko jinak. Někomu se projeví stres již když na něho někdo zvýší hlas a druhému až při krizové situaci.

Ať to máte tak či onak, určitě jsi takové situace zažíváte také, ostatně my všichni a chcete vědět, jak se jich tedy zbavit co nejrychleji.

Strach před pohovorem, nebo nějakou důležitou rozmluvou, nervozita před testem či zkouškami, velká prezentace v práci, no může to být opravdu cokoliv.

Zkuste tyto tipy jak rychle zmírnit stres ve vypjatých situacích:


1. Automasáž

Pokud sedíte v kanceláři a chcete se rychle uvolnit od stresu, zkuste zavřít oči a na pár sekund silně stiskněte palec a prostředníček. Několikrát za sebou to opakujte. Nebo si aspoň minutu promačkávejte dlaně palcem. Začněte odspodu dlaně a pokračujte až k úplným konečkům prstů.

2. Aromaterapie

K automasáži můžeš přidat nějaký voňavý olejíček, já třeba miluji ty od Bewit Love. Můžete jimi masírovat, přivonět si k nim a nebo je dát do aromalampy a podle vlastní zkušenosti, se uleví do pár minut.

3. Hluboké dýchání

Někdy se stres může projevit až tlakem na hrudníku, neschopnosti se nadechnout, svíravým pocitem v břiše a nevolností.
Hluboké vědomé dýchání přepne náš nervový systém do stavu odpočívej a rozkládej potravu. Klíčové je vydechovat déle než se nadechovat. Náš nervový systém se tak uklidní a uvidíme věci více jasněji a v klidu.

4. Poťukávání

Osobní favorit je pro mne Poťukávání na akupresuní body a dávání hlasu pocitům, které jsou pohřbeny uvnitř. Tato technika je velmi osvobozující a velmi efektivní. Více se o ní můžete dozvědět na Zde, kde dostanete i video zdarma.

Zkuste jednu z těchto technik a nebo kombinaci všech a stres na vás bude krátký…..Vím to…prošla jsem si tím i já.

Pokud cítíte, že by jste chtěli pomocnou ruku a někoho vedle vás kdo vás podrží, když okolí Vám není oporou, neváhejte mne kontaktovat. Nejste na to sami.

S láskou,

Darina Emir

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.